Reklam

Hırvatistan : Sılayolu sürücüleri

1 yıl önce
3.899 kez görüntülendi

Hırvatistan : Sılayolu sürücüleri
Reklam

Avrupa Birliği üyesi Hırvatistan yıllardır Schengen’e dahil olmak için mücadele veriyor ve bu yönde adımlar atıyor. Avrupa Komisyonu Hırvatistan’ın Schengen bölgesine dahil olması için bütün kriterleri yerine getirdiğini açıkladı. Yani bir şekilde yeşil ışık yakıldı. Bu gerçekleşirse Sılayolu sürücüleri açısından büyük bir sıkıntı ortaya çıkacak. Sürücüler bir başka Schengen ülkesi Macaristan’da olduğu gibi Hırvatistan’da da daha sıkı sınır kontrollerine maruz kalacaklar. Schengen’in en dış ülkesi olacak olan Hırvatistan, sınırlarını daha iyi korumak zorunda kalacak ve gümrük kurallarını da sıkılaştıracak.

Hırvatistan’da araçlar didik didik aranacak

Yani sonuçta Macaristan’daki gibi araçlar didik didik aranacak. Bu da gereksiz bekleme sürelerine neden olacak.

Ülke Schengen’e dahil olması durumunda bir çok avantajdan yararlanacak. Üye ülkeler arası sınır kontrolleri kalkacak, gümrük işlemleri hafifleyecek. Tek dezavantajı ise Schengen dışından gelen sürücüler yaşayacak. Yani Sırbistan’dan Hırvatistan’a geçişler zorlaşacak.

Ülkenin ne zaman Schengen’e dahil olacağı henüz bilinmiyor. Komşu ülke Slovenya’nın buna karşı çıkması bekleniyor. Bu durumda süreç uzayabilir.

(A)

Reklam

Hırvatistan : Sılayolu sürücüleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık